CUND-AHRAR MESELESİ ÇÖZÜLDÜ

ÖNEMLİ AÇIKLAMA…
Ahrar’ın gelişmelerden razı olduğuna dâir tarafımca bir ses kaydı yayınlanacaktır[inşaallah] Ancak mesele net değildir. Mesele aşağıdaki yazılanlarla daha açıklayıcı olacaktır.
Şeyh Ebu Enes Serakib’i ve Ahrar’ın bazı liderlerini meseleyi münazara etmek için ziyaret ettim. Bu kağıtta yazan ise Cund-ul Aksa’nın feshedilmesidir. Böylece Ahrar, [Cund-ul Aksa]’nın üyelerinin istedikleri herhangi başka bir gruba katılabileceklerinde ve Cund-ul Aksa’dan talep ettiği şüphelilerin teslimi konusunda anlaştı. Allah’tan dileriz ki akan kan durur. Niyetlendiğimiz şey bundan ibarettir.
[Cund-Ahrar] Nusayrileri rahatsız eden müjdeler, elhamdulillah cihat liderlerinden beklentilerimiz boşa çıkmadı. Allahu ekber, mesele şeriatın hükmünü kabul etmeye dönüş ile bitti. Şimdi aslanların gazabını bekleyedurun ey Nusayriler! Ebu Azzam Cezravi: Teşekkürler Ahrar’ın liderleri, sahanın faydasına olan duruşunuz unutulmayacaktır.
Allah, Şam Fethi Cephesi’ndeki kardeşlerimizi mükafatlandırsın. Allah sizin vesilenizle sahayı korudu. Hamd olsun başından itibaren önerdiğimiz noktaya ulaşıldı. Belki de yaşanan hadiseler, bu çözüme ulaşmak için yardımcı oldu. Elhamdulillah Ahrar ile ŞFC arasındaki mutabakat bereketini gösterdi. Ahrar’ın 57 esiri bugün salıverildi. Kalanları da Allah hızlandırsın.

 

09.10.2016