FETHUŞ ŞAM’A HARİCİ DİYENLER HAKKINDA

Mücahitler arasında oluşan gerginlik ile ilgili Şeyh Muhaysini’nin düşünceleri ve sahanın düzelmesi için uyguladığı plan
Allah’ın selamı, rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.
Hamdın tümü Allah’a ve salat ve selam ondan sonra hiçbir Peygamberin bulunmadığı kimseyedir.
Kardeşlerim, sevilenlerin birçoğu: “Fethuş Şam Cephesini ‘harici’ler olarak niteleyenler hakkında yorumunuz nedir?” diye sormakta. Kardeşlerime diyorum ki: Bu açıklama, kardeşlerimizde harici alametlerinin gözükmemesinden ötürü yanlış bir açıklamadır. Bizim kardeşlerimiz ayrıca Allah’ın düşmanlarına karşı savaşıp onları kıvrandırmaktadırlar ve herkes de bunu gördü.
Ancak kardeşlerim, bir gruba maddi olarak veya askeri olarak yardım edersek bu demek değildir ki Allah, subhanehuvetealadan önce kınayacağımız bir mesele içerisinde övgüde veya iltifatta bulunacağız. Allah subhanehu ve teala ilim ehlinden büyük bir söz almıştır: “Hani Allah, kendilerine kitap verilenlerden «Bu kitabı insanlara mutlaka açıklayacaksınız, onu asla saklamayacaksınız»(Ali imran 107) diye söz almıştı.”
Öyleyse Allah’ın önünde vardığımız hüküm saha için kaçınılmaz çözümün herkes tarafından kabul edilen bu savaşı ve farklılığı sona erdirecek ve kanı muhafaza edecek bir Şeriat mahkemesi olduğudur ki fitne ve fesat bu topraklarda kaynak bulamasın. Ve böylece uzuvların ve kanların harcandığı, bütün bir halkın en sevgililerini onda feda ettiği bir alanı daha kaybetmeyelim.
Bu yüzden tüm devrimcilerden ve Allahtan korkan herkesten bu yönde baskı yapmalarını ve fitne zamanında bir kelimenin bir kılıç darbesinden daha ağır olduğunu bilmelerini istiyorum. Allahtan bu meseleyi kolaylaştırmasını istiyorum bizde çabalıyoruz. Bu krizle ilgilenen diğer devrimcilerin, Şeyhlerin ve bizim Allahtan zannımız bu krizin ilerlemeyeceği ve sahanın, Allah’ın izniyle altında bulunduğu durumdan daha iyi bir hale döneceğidir.
Abdullah Muhaysini

 

30.01.2017