GÖRDÜĞÜM KAHRAMAN EBU HACER

GÖRDÜĞÜM KAHRAMAN EBU HACER el-HUMSİ(HUMUSLU)
Bu gece haçlı koalisyonu ordusuna ait uçaklar Fethu’ş-Şam kahramanlarını bombaladılar. Bu bombardımanda Ebu Hâcer el Humsi de şehit oldu.(inşallah) Allah teala çocuklarını kaybeden Şam ehline ve ümmetimize rahmet eylesin ve bol sabr versin.
Ve Ey kahraman Ebu Hacer, Allah seni şehitlerden kılsın. Ey Ebu Hacerim vallahi bizler senin cihat meydanlarında zafer kazanmadan dinlendiğini görmedik. Tamam yeter artık yum gözlerini ve biraz uyu, çok yoruldun sen!
Bir gün Ebu Hacerle karşılaştık elimi tuttu ve benden kardeşini ziyarette ona eşlik etmemi istedi. Tam üç aydır Halep kuşatması ve bu tür ümmetî meselelerden dolayı gidememişti öz kardeşinin ziyaretine.
EBU HACER ŞEHİT OLDU, ŞEHİT OLDU EBU HACER!
En son üç gün önce karşılaştık. Bana: “Ne zaman mücahitler birleşip bir çatı altında toplanacak?” diye sordu. Sonra şöyle dedi: “Vallahi biz bir olursak hiçbir kuvvet karşımızda duramaz!”
EBU HACER ŞEHİT OLDU, ŞEHİT OLDU EBU HACER!
Ben Şam cihadında meydanlardan bir an olsun ayrılmayan sürekli cephede, en önde durup bu derece sebat eden üç komutan tanıyorum. Onlardan biri de: Ebu Hacer el-Humsi’dir. (Allah rahmet eylesin)
O, dilini kardeşleri aleyhine kullanmamada çok dikkatli idi. Çok tedbirli konuşurdu. Böyle de şehit oldu zaten.
Ey şehadet isteyen kişi, unutma! Şehit olmak istiyorsan şehit gibi yaşaman gerekir! Bizim şehadetten daha büyük ne temennimiz olabilir ki! Onu elde eden her şeyi elde etmiş sayılır.
Öyleyse kardeşim, kalbini temiz, dilini müslüman kardeşlerinden beri tut!

09.09.2016