Makarlarda Kalıp Operasyonlara Katılmayanlara

“Acil ve Zorunlu Mesajlar”

Allah’ın selâmı, rahmeti ve bereketi üzerinize olsun. Sizi seven kardeşinizden “Acil ve Zorunlu Mesajlar” başlıklı önemli tweetler şu an başlıyor.

1.Sesimin ulaştığı her Mücahide diyorum ki bugün makarlarda (karargah, merkez) oturmak günah ve Allah’a isyandır.

Kardeşlerin ribatlarda (nöbet) bir haftadır veya daha fazla süredir değişim olmadan beklerken sen nasıl oturursun?
Ey Mücahit! Oturanlarla birlikte oturuyorken kendini Mücahitlerden sanmaktan sakın. Biliyorsunuz ey Şam’ın aslanları! Bugün Rusların on binlerce savaşçı ile her yönden yaptığı saldırı bizi dağıtmak içindir.
Hiç biriniz oturanlarla birlikte oturmasın. Allah’a karşı takvalı olun. Islam’a sizin tarafınızdan bir zarar gelmesin.

2. Şam cihadı hakkında bize sorulduğunda: ” Cihad; uzmanlar, kadro olanlar için ve kadro olmayan, uzmanlığı bulunmayanlar için farz-ı ayndır.” dediğimizde duygusal davranmamıştık. Hayır, Allah’a yemin olsun ki bugün cihad noktalarının çokluğu ve ribatta bulunanlar azlığı sebebiyleydi. Bazı şeyhlerin bakış tarzı farklıydı.
(Allah bizi ve onları bağışlasın)
Biz işte bugün Mücahitlerden daha fazla adede nasıl acil bir ihtiyacın olduğunu görüyoruz. Hatta bugün bazı cihad noktalarında şu an kadınlar ribatta bulunmaktadır, acaba farz-ı ayn olmadığı fetvası hâlâ geçerli midir? Bu işi yapmak güçlü bir şekilde size gerekmektedir ey Suriye’nin gençleri! Oturmak büyük günahtır.

3. Komutanlar ve fertler olarak bütün Mücahit kardeşlerimize çağrım sakınmalarıdır. Ajanlar ve casuslar işlerine şiddetle başladılar. Bu hafta bu husus daha bilinir hale geldi. Bazı kardeşler kurtarılmış bölgeler içinde yollara döşenmiş mayınlarla hedef alındılar. Ihtiyat ve tedbirli davranmak şer’i bir gerekliliktir, saldırıların gelişigüzel şekilde yapıldığı görülmektedir. Aynı şekilde görülüyor ki saldırılar Mücahitlerin araçlarına ve özellikle Pikap ve Pajero tipi araçlara yoğunlaşmaktadır. Araç değiştirme önemli bir konudur. Tedbirinizi alın. Allah bize sizin acınızı göstermesin.

4. Şam ehlinin geneline sözüm şudur: Bugün birlik ve beraberlik geçen herhangi bir zamandan çok daha gereklidir. Allah için bu konuya dikkatli olun ve saflarınızı birleştirin, üzülmeyin ve bilin ki size ulaşılmasının önünde binlerce Mücahidin boynu engel durmaktadır.

5.Ümmetin tacirlerine sözüm: Yağmurlar düşmeye başladı. Kamplardaki kardeşleriniz size emanettir. Onları yardımsız bırakmaktan sakının, Allah’ın huzurunda sizi bu sebepten dolayı durdurmasınlar.
Ey ümmetin tacirleri! Ey ümmetin tacirleri!
Kamplardakiler hakkında Allah’tan sakının. Onlara yeterli soba ve battaniye sağlayın. Onlar hakkında Allah’a karşı sakının. Onlar size emanettir.
Bu 5 acil mesajı kalbi olan herkese ulaşması için yazdım. Ayette buyrulduğu gibi
” Öyleyse sen hatırlatmak fayda verirse hatırlat. Allah’tan derin saygı duyarak korkan öğüt alacaktır.” (A’la 9-10)

Yazan:Dr. el Muhaysini