MUSUL MESELESİ

MUSUL MESELESİ
Ey Ehli Sünnet, çok geç olmadan Musul’u kurtarın! Şiiler Musul’u işgal edip yok etmek için saldırıyorlar. 1,5 milyar Müslüman ise ilgisiz.
Musul zamanında sizi üzerinize atılmış olan Haçlılardan kurtarmıştı. Musul atabeyinin kahramanları eliyle kurtarmıştı. Tarih, Musul atabeylerinin Haçlılara karşı onlarca yıl süren cihatlarını yazmıştır.
Peki şimdi siz bu iyiliğin karşılığını ödeyecek misiniz? Musul’un Türk atabeyi Mewdud, Haçlılara karşı ilk karşı koyan ve sonra da onlara saldıran kişidir.
Musul, Haçlıların ve Şiilerin geçmişte ve günümüzde boğazlarına batan dikendir. Sizler de onları terk ederek Şiilere altın tepside sunmayın.
Bugün Şiiler Daeş ile savaşmayı bahane ederek Musul’daki tüm Sunnilerden intikam almak istiyor. Kimseyi ayırt etmeden eziyet ediyorlar.
Biz, onların vaizlerinin; Musul’un atalarının Yezid’in takipçileri olduğunu söyleyerek Musul hakkını yok etmeye teşvik ettiklerini duyuyoruz. Nefret ile saldırıyorlar.
Bugün Haçlılarla Şiiler birlik olmuşlardır. Amerikan uçakları havadan ve Şiiler karadan.. Asıl mesele Deaş’ın da üzerindedir, mesele Musul’u Şiilere vermektir.
Hedef, Şiilere, Ehli Sünnet’i akide, din, toprak ve varlık olarak bitirmek için izin vermektir. Asıl mesele, medyanın sunduğundan daha derin bir meseledir.
Kardeşlerim, Musul’daki Ehli Sünnet’e elinizden geldiği kadar yardım edin. Çokça dua edin. Dualarınızda Allah’a; onları koruması ve sağlam kılması için yalvarın.

 

17.10.2016