TAHRİRUŞ ŞAM’IN BAŞARISININ ÖLÇÜSÜ

TAHRİRUŞ ŞAM’IN BAŞARISININ ÖLÇÜSÜ

Bir İstek;

Çatısı altında bulunduğunuz bu yapı Şamda Ehli-Sünnet’i toplayan en büyük oluşum bundan dolayı kötü davranışlarınızla ona leke sürmekten sakının. Tahriruş Şam Heyeti’nin sahayı toplamak adına kurulduğunu söylüyoruz. Başarısının veya başarısızlığının kehaneti ise önümüzdeki günlerdir. Öyleyse kardeşlerinize karşı şefkatli olun ve anlaşmazlıkla, kavgayla veya diğer kötü amellerle tahrik edenlerden sakının.
Tahriruş Şam Heyeti’nin emirinden kendi kulaklarımla işitmiştim: ‘’Sahanın geri kalanını toplamak için imkansızları feda edeceğim ve şu anda da birlik uğruna liderlikten istifa etmeye hazırım.’’ Öyleyse liderinizi destekleyin.

Diğer Bir İstek;

Sevgili kardeşlerim, bu yeni oluşumun; gayretlerin birleştirilmesine ve önünüzde zor bir görev gibi duran Şeriat, Davet ve Hizmet ofislerini birleştirerek düzenlemek için tüm imkanları zorlamanıza ihtiyacı vardır. Ayrıca başlangıçta kötü yönetim ve bir tür kaos dikkatinizi çekebilir ancak bu geçiş aşamasında olması gereken bir meseledir.

Son Olarak;

Bu oluşumun başarısı başlıca şu meselelerle ölçülecek:

1- Ümmete hitap etmesi
2- Gelmekte olan dünyayı sarsacak, büyük ve şiddetli savaşta askeri etkinliğini kanıtlaması.
3- Halkın desteğini kazanabilme hüneri -binevi onları destek gösterileri için harekete geçirebilmesi- ve halkın ihtiyaçlarını karşılayıp haklarını onlara geri kazandırması.
4- Farklı sayfanın katlanıp düşmanlığın sıfırlanması
5- Zindanları ve adaletsizlikleri aydınlatması
6- Geride kalan gruplarla bir anlaşma yöntemine ulaşabilmesi
Öyleyse çaba sarf edin sevgili kardeşlerim, şefkat sizin sembolünüz olsun İslam kardeşliğini de önünüze koyun ki sizin elbiseniz olsun.

Kardeşiniz Abdullah Muhaysini,

Tahriruş Şam Heyeti’nde bir şer’i

11.02.2017