Viyana Görüşmeleri Bir Komplodur

Viyana Görüşmeleri Bir Komplodur

Viyana Komplosu evet, bu öncelikle ÖSO liderlerini hedef alan sonra diğer grupları ve “Allah’tan başkasına ruku etmeyeceğiz” sloganına sahip olmuş olan Müslüman halkın genelini hedef alan bir komplo.

Rusya Viyana Komplosu’nu hazırlığa güçlü askeri darbeler vurmaya çalışarak başladı. Bu darbelerin 2 amacı vardı.

1. Uluslararası toplumla hareket noktasını Rusya’nın teşkil edeceği görüşmeler. Bu durum, ilerleme sadece medyadaki bir görüntüden ibaret olsa bile Rusya’nın sahada ilerleme kaydetmesini gerektirmekteydi.

Bunun için Rusya, Hama ekseninden ilerlemeye çalıştı. Orada bulunan aslanlar ünlü tank katliamı ile Rusya’nın burnunu yere sürttü.

Daha sonra sahil ve Gab Ovası’ndan ilerlemeye çalıştı ve zelil bir şekilde başarısız olarak geri döndü. Ardından Hama kırsalı ekseninden ilerlemeye çalıştı ve es-Sekik, Atşan ve Kefernebude’yi aldı. Kahramanlar es Sekik ve Kefernebude’yi geri aldılar, Güney Halep kırsalı ekseninden saldırdı.

15 km ilerledi, Halep uluslararası otobanına yaklaştı, böylece Viyana Komplosu’na beraberinde götüreceği bir zafer elde edecekti. Mücahitler onu geri çevirdi ve Rusların gaspettiği bölgelerin tamamını geri aldı.

Öyleyse şunu ifade edebiliriz: Ruslar ilk hedeflerini kaybetti ve geriye 2. hedefleri kaldı.

2.hedef şudur: ÖSO gruplarının barışçıl çözüme veya en azından Rusların görüşme masasına razı etmek ve boyun eğdirmek amacıyla vurulması.

Rusya çeşitli hedeflerin vurulması ve başarısız suikast girişimleri ile bu konuda kendine yol hazırlamaya çalıştı. Tekliflerinin reddedildiğini görünce şaşırıp toplu olarak hedef görme söylentilerini yaymaya başladılar, terör listesine almakla, ambargo ile tehdide başladılar.

Farklı yönelimlerdeki bütün gruplara sözüm şudur:

” Şeytan onlara vaatte bulunur ve onların boş hayaller kurmasını sağlar, şeytan onlara aldatmadan başkasını vaadetmez.” (Nisa 120)

Ey gruplar! İşgalci ile masaya oturmak!

1işgalci Nusayri rejim ile masaya oturmayı kabul etmediğiniz gibi Rus işgalcisi ile masaya oturmayı kabul etmemek sizin için daha gereklidir.

Sizlere sebatı tavsiye ederim. Sebat!

Şeytanın sizlere sözü süslemesinden sakının. Ruslarla herhangi bir çatı altında masaya oturmak Allah’a, Allah’ın dinine ve şehitlerin kanına ihanettir. Tağut Beşşar Esed ile birlikte masaya oturmaktan az değil hatta daha fazla bir ihanettir.

Sizin hakkınızdaki hüsnü zannımız; Ruslarla sığınaklar, cephe hatları, barikatlar, kontrol noktaları, baskınlar ve fedai operasyonlarının masasına oturacak olmanızdır.

Bu Allah’a yemin olsun ki daha hayırlı ve daha temizdir. Onların gücü sizi asla aldatmasın, onlara nasıl kök söktürdüğünüzü, onlara nasıl zorluk yaşattığınızı gördünüz.

Allah’ın hikmetlerinden biri olarak Fetih Ordusu geçmiş zaferleri tek başına kazanmadı aksine herkesin bu zaferlerde payı vardı. Düşmanlarımızın zayıflığını Allah’ın bize göstermesi için durum böyleydi. Ancak önümüzdeki aşamanın çetin bir aşama olduğunu herkes bilsin.

Bu aşamada düşenler düşecek, ayağı kayanlar olacak, sebat edenler sebat edecektir. Allah’tan sebat isteyin. Şundan emin olun ki biraya gelme ve birleşme olmaksızın kurtuluş yoktur. Allah’ın sünneti budur.

Viyana Komplosu’nda ortaya çıkan husus herkesin mihenk taşına koyulacağıdır.

Ya barışçıl çözüm ve zelil bir halde yerde sürünme ya uluslararası olarak hedef alınma ve savaşılma

Durum budur, Allah’a yemin olsun ki hayır olduğunu, söz birliğini ve saf bütünlüğü sağlamada kuvvetli bir sebep olacağını sanıyorum. Işte o zaman bizden sözler değil büyük işler görecekler.

Allah size sebat versin, sizi desteklesin ve sizi doğru kılsın.

Her grup komutanına ulaşması için bu sözlerimi yayın.

Yazan: Dr. Abdullah el Muhaysini